World Cup Mexico 2015

W dniach 23-25.10.2015 w Meksyku odbyły się Mistrzostwa Świata w konkurencji Barrel Race. Zapewne niewielu miłośników jeździectwa śledziło zmagania naszych przedstawicieli w tej konkurencji. Oto krótka relacja Iwony Loch, która wraz z Jarosławem Bilskim reprezentowała nasz kraj na tych zawodach.

W zawodach uczestniczyło 32 zawodników z 16 krajów: Meksyku, USA, Wenezueli, Węgier, Australii, Argentyny, Polski, Paragwaju, Brazylii, Costa Rica, Kolumbii, Panamy, Belgi, Czech, Niemiec i Hiszpani.

Do Meksyku polecieliśmy razem z opiekunem, team menagerem Dariuszem Michalskim, pasjonatem jazdy w stylu western, który na co dzień pomaga swojemu synowi w startach w WKKW. Mimo, że mogłoby się wydawać, że są to odrębne dyscypliny, to jednak jego spojrzenie i cenne uwagi były dla nas bardzo pomocne.

Zawodnicy startowali na losowanych koniach, które mogli zobaczyć prowadzone w ręku przez właściciela podczas ceremonii otwarcia. Przed startem otrzymywaliśmy przygotowanego i rozgrzanego konia, mieliśmy chwilkę by dopasować długość strzemion w siodle i tylko 3 minuty by zapoznać się z koniem. Nie można było używać ostróg ani bata. Wszyscy zawodnicy startowali na koniach ras American Quarter Horse i American Paint Horse z bardzo dobrych linii wyścigowych i barrelowych.

Przez 3 dni zawodów każdy zawodnik startował na 3 różnych koniach, jeden start dziennie. W trakcie Mistrzostw Świata odbywały się także Mistrzostwa Meksyku oraz Mistrzostwa dla osób niepełnosprawnych, również w konkurencji barrel race.

Doznawaliśmy niesamowitego uczucia patrząc jak osoby chore chcą i potrafią jeździć, jak przełamują swoje słabości, jaką radość sprawia im obcowanie z koniem. Bez względu na wiek czy niepełnosprawność umysłową i fizyczną wszystkich łączyła jedna pasja i miłość. Można to było dosłownie wyczuć w powietrzu J

Wspaniale było podziwiać flagę Polski na kolejnej arenie międzynarodowej. Cudownie było usłyszeć w trakcie swojego startu polską muzykę, o puszczenie której postarał się u prowadzącego syn naszego team menagera, Dariusza, Patrick Michalski.

Wyniki jakie osiągnęliśmy na zawodach: 7 miejsce Polski, a indywidualnie zostałam sklasyfikowana na 5 miejscu (na 32 zawodników z 16 krajów).

Cudownie było poznać kulturę i mieszkańców Meksyku, móc wystartować na szybkich koniach, sprawdzić swoje umiejętności i pokonać obawy. Poznać tylu nowych ludzi, których łączy ta sama pasja…

 [nggallery id=18]

Poniżej linki, do krótkich filmików z przejazdów na World Cup Mexico 2015. Filmiki znajdują się na Facebooku NBHAPoland:

https://www.facebook.com/NBHAPoland/videos/724420031019941/

https://www.facebook.com/NBHAPoland/videos/724418867686724/

https://www.facebook.com/NBHAPoland/videos/724417977686813/

https://www.facebook.com/NBHAPoland/videos/724414261020518/