Piknik w Stajni Gronówka – podsumowanie

IMG_83551 września, niedziela godz.14,30 wieś Barczyzna pod Neklą. Korowody aut kierują się do ośrodka jeździeckiego Gronówka. Pogoda informuje, że za chwilę koniec lata, ale póki co słońce wygląda zza chmur i ta ostatnia niedziela września nie wygania ludzi do domów. Tłum coraz większy. Ludzie gromadzą się wokół głównego placu. Gdzieniegdzie można zauważyć kowbojskie kapelusze wśród publiczności i wśród występujących na arenie. W tle wesoła muzyka o zabarwieniu country. Tak, jesteśmy na wyjątkowym wydarzeniu jak na ośrodek jeździecki, w którym na codzień odbywają się zajęcia jazdy konnej, „Pożegnanie Lata w tonacji Western i Horemanship „. Co to takiego?

Gospodarze Gronówki wraz z Fundacją EquusEko zorganizowali pokazy i prezentacje jeździectwa w innym wydaniu. Widzowie mogli zobaczyć przede wszystkim parę jeźdźców z rancza Siciny – Basię i Alberta na swoich koniach rasy AQH i SP. Elementy reiningowe i sposoby pracy z koniem wzbudzały zachwyt wśród zgromadzonych. Przebojowy numer to wjazd galopem do przyczepy, czyli do koniowozu. Albert Janik jest specjalistą od układania koni metodami naturalnymi, co daje w efekcie dobrze ułożone konie do jazdy western. Potem Marta z Agnieszką prezentowały natural w czystej postaci, czyli jazdę bez wędzidła i bez siodła. Oklaski publiczności nagrodziły obie dziewczyny no i oczywiście ich konie.

Pierwsze w historii ośrodka konkurencje w stylu western odbyły się dzięki uczestnictwu młodych adeptów sztuki jeździeckiej ze Stajni Gronówka. Był to absolutny debiut dla wszystkich startujących. Mimo to w konkurencji Barrel Racing (wyścig wokół beczek) i w wyścigu po kapelusz, wszyscy spisali się dzielnie. Dla zwycięzców i wszystkich uczestników Fundacja EquusEko przygotowała nagrody, które wręczyła pani prezes Wiesława Czerpińska.

Były też atrakcje dla dzieci, taniec w stylu country i oczywiście smaczne przekąski przygotowane przez Eventownię Fabrykę Marzeń. Czas minął niczym w końskim galopie i kiedy nastał wieczór najwytrwalsi zasiedli przy ognisku i dzielili się wrażeniami. Koniec pikniku miał zakończyć film – western oglądany w plenerowych warunkach, który przygotowało kino CharlieMonroe z Poznania. Jednak wszyscy zgodnie zadecydowali, że nie warto zmieniać klimatu kiedy jest tak pięknie, trzaskają palące się gałęzie, ucichł wiatr a obok pasą się konie…

Tak zakończyła się ta cudowna niedziela… Ostatnia niedziela wakacji. Pożegnanie Lata w stajni Gronówka.

Dziękujemy gospodarzom i gościom za wspaniały czas. Zapewne to nie jest ostatnia taka impreza w ośrodku i Ci, którzy tutaj nie trafili będą mieli jeszcze okazję poznać klimaty western.

Serdecznie dziękujemy:

Gospodarzom:

 właścicielom Stajni Gronówka pani Agacie i Dariuszowi Gronowskim

Gościom:

– Albertowi Janikowi i Barbarze Pawłowskiej

– Marcie Gierlińskiej i Agnieszce Piechowiak

– Dariuszowi Domagale

Oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego by piknik był wspaniałą imprezą:

– starszemu instruktorowi jazdy konnej Stajni Gronówka, Karolinie Wengerek

– jeźdźcom ze Stajni Gronówka

– pani Ani i panu Piotrowi

Oraz licznemu gronu osób pomagających i czuwających nad naszym bezpieczeństwem.

Szczególnie gorąco dziękujemy wszystkim przybyłym na piknik!!!

Poniżej zdjęcia autorstwa Karoliny Wengerek.

[nggallery id=9]