Pierwsze siodłanie w Bobrowej Przystani

Pierwsze siodłanie w Bobrowej Przystani

Zapraszamy miłośników koni i jazdy konnej oraz wszystkich zainteresowanych, na 3 dniowe spotkanie w Bobrowej Przystani, które odbędzie się w dniach od 4.10.2019 r. do 6.10.2019 r.

W programie spotkania między innymi rozmowy o koniach przy ognisku, trochę teorii i pokaz pierwszego siodłania konia.

Organizatorem spotkania jest właściciel Bobrowej Przystani, a rozmowy o koniach, teorię i pierwsze siodłanie konia poprowadzi Przemysław Michalak – instruktor rekreacyjnej jazdy konnej ze specjalnością jazda konna w stylu western, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z końmi metodami naturalnymi. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem takich trenerów jak Guy Robertson czy Richard Winters.

Całkowity koszt spotkania (z wyżywieniem i noclegiem) wynosi 320 zł od osoby.

Organizator prosi o wpłacanie zadatku rezerwującego miejsce na spotkaniu w wysokości 100 zł od osoby najpóźniej do dnia 30.09.2019 r. na konto bankowe o numerze: 51 1750 0012 0000 0000 2374 5755.  W tytule przelewu należy wpisać „Zadatek pierwsze siodłanie”.

Prosimy również o przesłanie potwierdzenia wpłaty zadatku na adres e-mail: anita@anitadecor.eu

Pozostała część kwoty w wysokości 220 zł od osoby będzie płatna gotówką po przybyciu na miejsce.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 501393992

UWAGA!

Spotkanie odbędzie się tylko i wyłącznie w przypadku 8 osób zainteresowanych uczestnictwem.

W przypadku, gdy spotkanie nie dojdzie do skutku wpłacony zadatek zostanie zwrócony w całości.

Mapa dojazdu do ośrodka znajduje się TUTAJ

Poniżej program spotkania. Program może ulec zmianie w zależności od potrzeb uczestników.

ZAPRASZAMY!!!

Podstawy jazdy konnej w stylu western II

Podstawy jazdy konnej w stylu western II

23 i 24 lipca 2016 roku ponownie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zgłębianiem tajników jazdy konnej w stylu western na warsztaty do Ośrodka Jumper Ranch, Buczków 4, 67-108 Lubięcin koło Zielonej Góry.

Tym razem warsztaty poprowadzi również Maja Badura, czynny zawodnik w dyscyplinie westernowej – reining, na arenach PLWiR, PLQHA i NRHA oraz Instruktor Rekreacji Ruchowej, ze specjalizacją jazda konna w stylu Western na terenie Polski i całej Unii Europejskiej. Certyfikat i legitymacja instruktorska numer: 0066/GSA/2016.

O osiągnięciach sportowych Majki Badury w 2015 roku można poczytać TUTAJ.

Jak zwykle szczególnie zapraszamy uczestników z końmi!!! Mile widziani będą również obserwatorzy. Uwaga liczba uczestników i obserwatorów jest ograniczona!

Cena szkolenia dla uczestnika z koniem to 350 zł. Cena dla obserwatora to 200 zł.

Poniżej prezentujemy orientacyjny plan szkolenia. W razie potrzeby godziny zajęć zostaną zmodyfikowane.

23 lipiec (sobota)

10:00-11.00 – teoria. Poznanie możliwych celów wytrenowania konia oraz schemat wytrenowania w pigułce,

11.00-12:30 – teoria cd. Pokaz na koniu profesorze i omówienie poszczególnych elementów treningu. Pokazowy przejazd patternu reiningowego,

12:30-14:00 – przerwa obiadowa,

14:00-15:00 – pokaz z młodym koniem – początki pracy. Praca z ziemi, pierwsze ćwiczenia z siodła. W kolejnej części uczestnicy będą przerabiać te ćwiczenia na własnych koniach,

 15:00-18:00 – zajęcia z uczestnikami,

18:00 – końskie wieczorne rozmowy ?

24 liiec (niedziela)

10:00-12:30 – zajęcia z uczestnikami,

12:30-14:00 – przerwa obiadowa,

14:00-16:00 – konsultacje. Zachęcamy uczestników i obserwatorów do nagrania krótkich 5 minutowych filmów z własnej jazdy. Krótkie omówienie problemów i wskazówki treningowe,

16.00 – zakończenie szkolenia.

Dla przyjezdnych istnieje możliwość noclegu oraz wynajęcia boksu dla konia.

Ceny:

 • nocleg ze śniadaniem ok 80 zł,
 • boks dla konia podczas całego szkolenia 100 zł (sino, owies, słoma),
 • obiad 27 zł (dwa dania: zupa 6 zł, drugie danie 21 zł).

Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniu, bardzo prosimy o wysłanie e-maila zgłoszeniowego na westernhobby@gmail.com i dokonanie wpłaty rezerwacyjnej w wysokości 100 zł. W tytule przelewu prosimy wpisać „Warsztaty western”. Pozostałą część wpłaty należy dokonać do dnia 18 lipca 2016 r.

Dane do przelewu:

Fundacja na Rzecz Rozwoju i Edukacji EquusEko
ul. Słoneczna 2
62-025 Czerlejnko, poczta Kostrzyn
Konto bankowe:
RaiffeisenPolbank
47 1750 1019 0000 0000 2221 6074

Tel. kontaktowy: Wiesława Czerpińska 785 389 586

Tutaj możecie zobaczyć jak było na pierwszych warsztatach z podstaw jazdy konnej w stylu western 🙂

Maja Badura warsztaty western

Profesjonalny wolontariusz i animator działań na rzecz społeczności

Profesjonalny wolontariusz i animator działań na rzecz społeczności

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podjąć lub już podejmują działania społeczne oraz są zainteresowani rozwojem i profesjonalizacją działalności wolontariackiej z terenu całego kraju, do bezpłatnego udziału w projekcie Profesjonalny wolontariusz i animator działań na rzecz społeczności.

Podczas 40 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych nasi eksperci i trenerzy postarają się przekazać  wiedzę m. in. na temat:

 • praw i obowiązków wynikających z Ustawy o Działalności Pożytku Publicznego i o Wolontariacie,
 • aspektów prawnych związanych z zakładaniem organizacji pozarządowych,
 • możliwości inicjowania działań na rzecz społeczności poprzez współpracę z organizacjami pozarządowymi i Jednostkami Samorządu Terytorialnego,
 • inicjowania działań prowadzących do rozwoju kapitału społecznego na przykładzie współpracy pomiędzy organizacjami społecznymi, Jednostkami Samorządu Terytorialnego, Centrum Integracji Społecznej oraz wolontariatu,
 • możliwości tworzenia partnerstw formalnych i nieformalnych w różnych obszarach działalności społecznej,
 • rozpoznawania przypadków dyskryminacji i przemocy w środowiskach oraz mobbingu w miejscu pracy,
 • podstaw aspektów prawnych związanych z dyskryminacją, przemocą i mobbingiem oraz możliwościami reagowania i przeciwdziałania temu problemowi, a także podejmowania kroków w celu ich przeciwdziałania,
 • radzenia sobie ze stresem, przełamywania barier i komunikacji międzyludzkiej,
 • odpowiedniego postępowania z końmi by bezpiecznie służyć pomocą podczas prowadzenia wszelkiego rodzaju aktywności z udziałem koni, takich jak: hipoterapia, sport i rekreacja (zajęcia hipoterapeutyczne, zawody, obozy dla dzieci i młodzieży, festyny, pokazy, itp.).

Spotkania będą się odbywały w 10 osobowych grupach. Każda grupa odbędzie dwa dwudniowe spotkania. Podczas pierwszego z nich będą się odbywały zajęcia teoretyczne i praktyczne z prawnikiem i wieloletnim praktykiem w działalności społecznej. Na tym spotkaniu eksperci przekażą wiedzę na temat aspektów prawnych oraz możliwości sposobów podejmowania działalności społecznej.

Na drugim spotkaniu trenerzy przedstawią zagadnienia teoretyczne i praktyczne w zakresie bezpiecznego postępowania z końmi oraz radzenia sobie ze stresem i przełamywaniem barier w komunikacji międzyludzkiej.

Zajęcia szkoleniowe będą się odbywały w weekendy (sobota i niedziela) od sierpnia do listopada 2016 r. w Pszczewie, Poznaniu, Drużynie koło Mosiny oraz tam, gdzie zbierze się grupa 10 chętnych. Zapraszamy wszystkich chętnych już od 15 roku życia. Uwaga! Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć zgodę rodziców/opiekunów na udział w projekcie.

Udział w projekcie, to nie tylko zdobywanie wiedzy teoretycznej i praktycznej, ale również doskonała okazja do poznania nowych ludzi z pasją, nawiązania kontaktów i być może wspólnych działań na rzecz lokalnych czy regionalnych społeczności.

Mamy już komplet chętnych!!! Możliwe jest jedynie zapisywanie na listę rezerwową.

Poniżej można zapoznać się z dokumentami związanymi z realizacją projektu. UWAGA! Nie ma potrzeby ich drukowania. Wszyscy uczestnicy otrzymają komplet dokumentów na pierwszym spotkaniu. Przed wysłaniem formularza zgłoszeniowego zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem.

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – załącznik nr 1 do regulaminu

OŚWIADCZENIE O DANYCH OSOBOWYCH – załącznik nr 2 do regulaminu

ZGODA RODZICÓW/OPIEKUNÓW – załącznik nr 3 do regulaminu

UMOWA UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

Szczegółowy harmonogram szkoleń podamy wkrótce.

Wszelkie pytania odnośnie uczestnictwa w projekcie prosimy kierować na adres westernhobby@gmail.com lub telefonicznie do Wiesławy Czerpińskiej – koordynatora projektu – 785 389 586.

Serdecznie zapraszamy!

Szkolenie – podstawy jazdy konnej w stylu western

Szkolenie – podstawy jazdy konnej w stylu western

Wszystkich zainteresowanych zgłębianiem tajników jazdy konnej w stylu western zapraszamy na szkolenie 4 i 5 czerwca 2016 r. do Ośrodka Jumper Ranch, Buczków 4, 67-108 Lubięcin koło Zielonej Góry.

Szkolenie poprowadzi Maja Badura, czynny zawodnik w dyscyplinie westernowej – reining, na arenach PLWiR, PLQHA i NRHA.

Maja Badura jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, kierunek: zootechnika oraz Instruktorem Rekreacji Ruchowej, ze specjalizacją jazda konna w stylu Western na terenie Polski i całej Unii Europejskiej. Certyfikat i legitymacja instruktorska numer: 0066/GSA/2016.

Osiągnięcia sportowe w 2015 roku:

 • 1 miejsce w konkurencji Reining Open o Puchar Karkonoszy w Karpaczu (rozgrywany podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Konkurencji z Bydłem).
 • 1 miejsce w konkurencji Reining Jackpot w Karpaczu (rozgrywany podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Konkurencji z Bydłem).
 • 3 miejsce w konkurencji All Breed Reining Amator w ramach PLQHA podczas zawodów Summer Show w EZ Ranch.
 • 4 miejsce w konkurencji reiningowej Rookie lvl2 w ramach NRHA podczas zawodów Summer Show w EZ Ranch.
 • 5 miejsce w konkurencji reiningowej Rookie lvl2 w ramach NRHA podczas zawodów You Can Slide w Roleski Ranch.

Szczególnie zapraszamy uczestników z końmi. Zapraszamy również obserwatorów, być może na kolejnych szkoleniach zostaniecie uczestnikami? Uwaga liczba uczestników i obserwatorów jest ograniczona!

Cena szkolenia dla uczestnika z koniem to 350 zł. Cena dla obserwatora to 200 zł.

Poniżej prezentujemy plan szkolenia. W razie potrzeby godziny zajęć zostaną zmodyfikowane.

4 czerwiec (sobota)

10:00-11.00 – teoria. Poznanie możliwych celów wytrenowania konia oraz schemat wytrenowania w pigułce,

11.00-12:30 – teoria cd. Pokaz na koniu profesorze i omówienie poszczególnych elementów treningu. Pokazowy przejazd patternu reiningowego,

12:30-14:00 – przerwa obiadowa,

14:00-15:00 – pokaz z młodym koniem – początki pracy. Praca z ziemi, pierwsze ćwiczenia z siodła. W kolejnej części uczestnicy będą przerabiać te ćwiczenia na własnych koniach,

 15:00-18:00 – zajęcia z uczestnikami,

18:00 – końskie wieczorne rozmowy 🙂

5 czerwiec (niedziela)

10:00-12:30 – zajęcia z uczestnikami,

12:30-14:00 – przerwa obiadowa,

14:00-16:00 – konsultacje. Analiza filmów słuchaczy. Krótkie omówienie problemów i wskazówki treningowe,

16.00 – zakończenie szkolenia.

Dla przyjezdnych istnieje możliwość noclegu oraz wynajęcia boksu dla konia.

Ceny:

 • nocleg ze śniadaniem 50 zł,
 • boks dla konia podczas całego szkolenia 100 zł (sino, owies, słoma),
 • obiad ok 20 zł (dwa dania),
 • wypożyczenie konia na całe szkolenie 100 zł (mamy do dyspozycji 2 konie). Konie zostały już zarezerwowane!

Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniu, bardzo prosimy o wysłanie e-maila zgłoszeniowego na westernhobby@gmail.com i dokonanie wpłaty rezerwacyjnej w wysokości 100 zł. W tytule przelewu prosimy wpisać „Szkolenie western”. Pozostałą część wpłaty należy dokonać do dnia 30 maja 2016 r.

Dane do przelewu:

Fundacja na Rzecz Rozwoju i Edukacji EquusEko
ul. Słoneczna 2
62-025 Czerlejnko, poczta Kostrzyn
Konto bankowe:
RaiffeisenPolbank
47 1750 1019 0000 0000 2221 6074

Tel. kontaktowy: Wiesława Czerpińska 785 389 586

Maja Badura Szkolenie