Profesjonalny wolontariusz i animator działań na rzecz społeczności

Profesjonalny wolontariusz i animator działań na rzecz społeczności

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podjąć lub już podejmują działania społeczne oraz są zainteresowani rozwojem i profesjonalizacją działalności wolontariackiej z terenu całego kraju, do bezpłatnego udziału w projekcie Profesjonalny wolontariusz i animator działań na rzecz społeczności.

Podczas 40 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych nasi eksperci i trenerzy postarają się przekazać  wiedzę m. in. na temat:

  • praw i obowiązków wynikających z Ustawy o Działalności Pożytku Publicznego i o Wolontariacie,
  • aspektów prawnych związanych z zakładaniem organizacji pozarządowych,
  • możliwości inicjowania działań na rzecz społeczności poprzez współpracę z organizacjami pozarządowymi i Jednostkami Samorządu Terytorialnego,
  • inicjowania działań prowadzących do rozwoju kapitału społecznego na przykładzie współpracy pomiędzy organizacjami społecznymi, Jednostkami Samorządu Terytorialnego, Centrum Integracji Społecznej oraz wolontariatu,
  • możliwości tworzenia partnerstw formalnych i nieformalnych w różnych obszarach działalności społecznej,
  • rozpoznawania przypadków dyskryminacji i przemocy w środowiskach oraz mobbingu w miejscu pracy,
  • podstaw aspektów prawnych związanych z dyskryminacją, przemocą i mobbingiem oraz możliwościami reagowania i przeciwdziałania temu problemowi, a także podejmowania kroków w celu ich przeciwdziałania,
  • radzenia sobie ze stresem, przełamywania barier i komunikacji międzyludzkiej,
  • odpowiedniego postępowania z końmi by bezpiecznie służyć pomocą podczas prowadzenia wszelkiego rodzaju aktywności z udziałem koni, takich jak: hipoterapia, sport i rekreacja (zajęcia hipoterapeutyczne, zawody, obozy dla dzieci i młodzieży, festyny, pokazy, itp.).

Spotkania będą się odbywały w 10 osobowych grupach. Każda grupa odbędzie dwa dwudniowe spotkania. Podczas pierwszego z nich będą się odbywały zajęcia teoretyczne i praktyczne z prawnikiem i wieloletnim praktykiem w działalności społecznej. Na tym spotkaniu eksperci przekażą wiedzę na temat aspektów prawnych oraz możliwości sposobów podejmowania działalności społecznej.

Na drugim spotkaniu trenerzy przedstawią zagadnienia teoretyczne i praktyczne w zakresie bezpiecznego postępowania z końmi oraz radzenia sobie ze stresem i przełamywaniem barier w komunikacji międzyludzkiej.

Zajęcia szkoleniowe będą się odbywały w weekendy (sobota i niedziela) od sierpnia do listopada 2016 r. w Pszczewie, Poznaniu, Drużynie koło Mosiny oraz tam, gdzie zbierze się grupa 10 chętnych. Zapraszamy wszystkich chętnych już od 15 roku życia. Uwaga! Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć zgodę rodziców/opiekunów na udział w projekcie.

Udział w projekcie, to nie tylko zdobywanie wiedzy teoretycznej i praktycznej, ale również doskonała okazja do poznania nowych ludzi z pasją, nawiązania kontaktów i być może wspólnych działań na rzecz lokalnych czy regionalnych społeczności.

Mamy już komplet chętnych!!! Możliwe jest jedynie zapisywanie na listę rezerwową.

Poniżej można zapoznać się z dokumentami związanymi z realizacją projektu. UWAGA! Nie ma potrzeby ich drukowania. Wszyscy uczestnicy otrzymają komplet dokumentów na pierwszym spotkaniu. Przed wysłaniem formularza zgłoszeniowego zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem.

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – załącznik nr 1 do regulaminu

OŚWIADCZENIE O DANYCH OSOBOWYCH – załącznik nr 2 do regulaminu

ZGODA RODZICÓW/OPIEKUNÓW – załącznik nr 3 do regulaminu

UMOWA UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

Szczegółowy harmonogram szkoleń podamy wkrótce.

Wszelkie pytania odnośnie uczestnictwa w projekcie prosimy kierować na adres westernhobby@gmail.com lub telefonicznie do Wiesławy Czerpińskiej – koordynatora projektu – 785 389 586.

Serdecznie zapraszamy!

Młodzikowo kwiecień 2016

Młodzikowo kwiecień 2016

Zostały ostatnie dni by podjąć decyzję o udziale w klinice, którą specjalnie dla Was poprowadzi zwycięzca 6 edycji Myśląc o Koniu 2015 Guy Robertson! To wspaniała okazja by poznać Jego metody pracy z końmi. Metody, które pozwoliły mu wygrać MOK 2015.

Guy Robertson to wspaniała i skromna osoba, która w jasny i cierpliwy sposób wyjaśnia uczestnikom techniki pracy z końmi, które pozwalają na uzyskanie wysokiego poziom kontroli zachowana tych zwierząt.

Jeżeli masz problem z kontrolowaniem zachowania koni lub chcesz poznać techniki pracy Guya Robertsona, to ta klinika jest właśnie dla Ciebie! 

Zapewniamy tłumaczenie podczas prowadzenia zajęć. Tłumaczka Iza, jeździ konno i doskonale orientuje się w tematyce pracy z końmi.

By jeszcze bardziej uatrakcyjnić spotkanie w Stadninie Koni FIORD w Młodzikowie, przygotowaliśmy dla Was szereg atrakcji, o których będziemy informować w najbliższych dniach 🙂

Zatem nie zwlekaj i już teraz zapisz się wysyłając email na westernhobby@gmail.com!!!

Jeżeli masz pytania to zadzwoń 785 389 586 – Wiesława Czerpińska jest do Waszej dyspozycji.

Dodatkowe informacje znajdziesz klikając w ten LINK

Podsumowanie roku 2015

Podsumowanie roku 2015

Poniżej filmowa relacja z naszych działań w 2015 r. Warto zobaczyć czym się zajmowaliśmy w mijającym roku. Na przyszły rok nasze plany są równie bogate. Już wkrótce będziemy informować co dla Was zaplanowaliśmy.

Miłego oglądania i wspominania 🙂

Integracja w westernowym kapeluszu

Mirosław Dymurski26 i 27 września znowu spotkaliśmy się w ośrodku Ostrowo Młyn pod Wągrowcem. Tym razem gośćmi ośrodka byli bardzo młodzi ludzie. Około czterdziestu gimnazjalistów z jednej z Poznańskich szkół wraz ze swoimi opiekunami postanowiło spędzić dwa dni z dala od miejskiego zgiełku. Dla nas była to okazja aby młodym ludziom pokazać inną stronę jeździectwa. Zaopatrzeni w westernowe siodło, kapelusz i konie z ośrodka, zademonstrowaliśmy, tej bardzo dynamicznej grupie gości, ćwiczenia z końmi. Oczywiście znalazło się kilkoro dzieciaków, którzy sami przekonali się jak wspaniale przy pomocy ćwiczeń z gatunku „natural-horsemanship” można porozumieć się z końmi. Niedowierzanie i uśmiech na twarzach – tak można skomentować reakcje młodych uczestników spotkania. Przełamanie obaw i osobiste doświadczanie kontaktu ze zwierzęciem, który łagodnie i bezpiecznie reagował na polecenia gimnazjalistów. Jesteśmy przekonani, że przynajmniej kilkoro z nich już zapragnęło zostać kowbojami.

Mega Atrakcją tego spotkania był piątkowy pokaz  Mirosława Dymurskiego, znanego kaskadera konnego. Pan Mirosław oprócz kilku bardzo trudnych ewolucji kaskaderskich, pokazał też wiele ćwiczeń z ziemi. Rapier – koń kaskadera to zawodowiec, który demonstrował wysokiej klasy skupienie i cały arsenał manewrów, które były wykonywane na polecenie człowieka. To był naprawdę ekskluzywny pokaz a Mirosławowi Dymurskiemu bardzo dziękujemy, że znalazł czas dla nas i dla gości ośrodka.  Dziękujemy też szkolnym opiekunom za nowatorski pomysł na szkolną integrację. Mamy nadzieję, że inni pedagodzy i opiekunowie podobnych grup młodzieżowych pójdą tym śladem.

[nggallery id=12]